Кафедра фізики та астрономії і методики їх виладання

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

КАФЕДРА ФІЗИКИ І АСТРОНОМІЇ ТА МЕТОДИКИ ЇХ ВИКЛАДАННЯ

Навчально-методичний семінар з фізики

      29 жовтня на базі факультету фізики, математики та інформатики відбувся науково-методичний семінар “Використання інноваційних методик навчання на уроках фізики та астрономії”. Семінар було організовано на  прохання керівництва відділу освіти Маньківської РДА.

      Організатор заходу − кафедра фізики і астрономії та методики їх викладання. Метою семінару було розширення знань вчителів фізики із застосування сучасних технологій навчання фізики, математики та інформатики. Обговорювалися питання можливостей технологій для реалізації виховних та розвиваючих цілей навчання, підвищення фахової майстерності педагогів.

      У семінарі взяли участь вчителі фізики, математики та інформатики загальноосвітніх шкіл Маньківського району Черкаської області.

      Із вітальним словом до учасників семінару звернувся декан факультету фізики, математики та інформатики Авраменко Олег Борисович, доктор педагогічних наук, професор. Він наголосив на актуальності заходу та побажав її учасникам плідної роботи.

     

Відкрив засідання голова оргкомітету, кандидат педагогічних наук, професор кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Терещук Сергій Іванович, який привітав учасників заходу та окреслив програму заходу, представив доповідачів пленарного засідання.

Відповідно до плану проведення семінару учасники прослухали доповіді:

Мартинюка Михайла Тадейовича - доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, завідувача кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини − «Авторський підручник (Шут М.І., Мартинюк М.Т., Благодаренко Л.Ю.) як інноваційна методична система навчання фізики у 7 класі»;

Декарчук Марини Вадимівни — кандидата педагогічних наук, доцента - «Змістове та дидактичне наповнення самостійної роботи учнів у процесі вивчення фізики в основній школі»; 

Терещука Сергія Івановича — кандидата педагогічних наук, доцента, професора кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання - «Технології навчання: освітні тренди та інновації в навчанні фізики»;

Стецика Сергія Павловича — кандидата педагогічних наук, доцента - «Досвід впровадження систем дистанційної освіти (на прикладі Moodle)»;

Ткаченка Ігоря Анатолійовича — кандидата педагогічних наук, доцента - «Місія Розетта» та інших викладачів кафедри.

       Після пленарного засідання відбулась дискусія у формі запитань до доповідачів та обговорення доповідей, обмін досвідом.

      На завершення І.А. Ткаченко провів екскурсію в навчальному планетарії, продемонструвавши методичні можливості цього комплексу, як сучасного високотехнологічного засобу навчання.

      Вчителі фізики та астрономії високо оцінили семінар та відзначили доцільність проведення таких заходів, їх практичну значимість для подальшого використання у навчальному процесі.

Швидкі посилання

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.
Ви тут: Головна Новини та події Навчально-методичний семінар з фізики