Кафедра фізики та астрономії і методики їх виладання

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

КАФЕДРА ФІЗИКИ І АСТРОНОМІЇ ТА МЕТОДИКИ ЇХ ВИКЛАДАННЯ

Історія кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання

     Кафедра фізики і астрономії та методики їх викладання з різними трансформаціями назв існує з 1939 року.

     Нинішньої якості, як випускаючої, кафедра набула в 1992 p., коли на факультеті була введена спеціальність „фізика та інформатика і обчислювальна техніка”. У 2003 році її було перейменовано у кафедру фізики і астрономії та методики їх викладання, яку очолює професор, доктор педагогічних наук М.Т. Мартинюк.В минулому на кафедрі в різні роки працювали Кайдаш М.Г., Романовський І.А., Татарчук B.C., Фак В.Г

      За весь час існування кафедри захищено 2 докторські дисертації (Желєзняк О.О., Мартинюк М.Т.) та біля 20 кандидатських дисертацій (М. Дудик, М. Кайдаш, В. Каленик, Л. Ковальов, Ю. Краснобокий, М. Мартинюк, В. Татарчук, С. Терещук, І. Ткаченко, В. Фак, та інші).

     Основним напрямом наукового пошуку кафедри є виконання комплексної теми „Функціонально-галузевий підхід до підготовки майбутніх учителів освітньої галузі «Природознавство» для загальноосвітніх навчально-виховних закладів”, яку виконують викладачі, аспіранти та студенти, учителі-експериментатори під керівництвом професора М.Т.Мартинюка.

     На кафедрі працює центр подвійного підпорядкування МОН України і НАПН України «Інформаційно-комунікаційних технологій навчання фізики і астрономії». Центр здійснює координацію науково-дослідної діяльності науковців АПН України та викладачів вищих навчальних закладів в галузі методики впровадження інформаційно-комунікаційних технологій навчання фізики і астрономії в практику сучасної школи. На базі центру здійснюється наукова робота викладачів, аспірантів, студентів та вчителів – практиків, систематично проводиться науково – методичні семінари з проблем впровадження нового змісту фізики в загальноосвітніх навчальних закладів. Також на кафедрі функціонує наукова школа доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Мартинюка Михайла Тадейовича.

Швидкі посилання

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.
Ви тут: Головна Кафедра Історія